Darčeky pre partnera

Najcennejšie darčeky nepochádzajú z obchodu. Prichádzajú zo srdca a sú ponúkané ako odraz starostlivosti a ocenenia, ktoré cítite pre svojho partnera. Na začiatku väčšiny vzťahov, žetóny lásky – od milostných listov po playlisty do iPodu až po spontánne víkendy – pomáhajú cementovať pocit spojenia páru. Ale tieto náhodné záchvaty často klesajú, keď vzrastá vzťah. Dokonca nájdenie správneho darčeka na narodeniny a sviatky sa môže začať cítiť ako práca.

Ale mentalita darovania sa stáva ešte dôležitejšou, keď sa vzťah vyvíja – a niektoré z najlepších darčekov nemôžu byť zabalené. Sú to myšlienky a gestá, ktoré prichádzajú priamo zo srdca a môžu premeniť dobré partnerstvo na skutočne skvelé. Jedna vec, ktorá vyniká vo výskume, je, že akcie, ktoré vykonávate, sú najdôležitejšie. Celoživotné odhodlanie darovať posunie váš vzťah na ďalšiu úroveň geroosterd brood.

Keďže je to obdobie roka, keď sú darčeky na mysli všetkých, je to dokonalá príležitosť premeniť váš vzťah z dobrého na veľký – alebo z veľkého na väčší – tým, že partnerovi dáte niekoľko veľmi dôležitých darov. Každý z nás sa chce cítiť milovaný našim partnerom a chce, aby sa náš partner cítil milovaný. Výzvou pre mnoho párov je to, že spôsob, akým človek prejavuje lásku často, nie je spôsob, akým ho jeho partner intuitívne vníma.

Jedna osoba môže napríklad zažívať fyzickú náklonnosť ako lásku, zatiaľ čo jej partner zažíva pomoc s domácimi prácami ako konečný príznak náklonnosti. V podstate hovoria rôzne jazyky. Tieto nesprávne komunikácie nie sú záležitosťou toho, že nemajú dobré úmysly. Je to otázka nedotknutia sa srdca alebo emócií druhej osoby. Väčšina z nás vyrastie pri učení sa emocionálneho jazyka našich rodičov. A my sme zmätení a rozrušení, keď nám náš partner nerozumie.

Ak si nie ste istí, ktorý z nasledujúcich piatich jazykov vás najlepšie popisuje, zistite, aký je váš typ. Navrhuje tiež pýtať sa, čo najviac požadujete od svojho manžela či manželky. To, čo ste si najčastejšie vyžiadali, je pravdepodobne vec, ktorá bude pre vás tá najobľúbenejšia. Slova potvrdenia. Niektorí ľudia skúsia lásku najpriamejšie prostredníctvom teplých slov, či sú to verbálne komplimenty alebo povzbudenia. Či sú alebo nie sú tvrdenia váš prvotný láskavý jazyk, výskum naznačuje, že podporné komentáre pomáhajú párom rozvíjať pocit, ktorý zvyšuje spokojnosť s partnerom.

Hodnotný čas. Ak je to váš primárny láskavý jazyk, chcete, aby váš partner upriamil pozornosť na vás. Je dôležité, aby ste mali čas spolu bez rozptýlenia, kde môžete rozvíjať rozhovory a vychutnávať si spoločne aktivity. Prijímanie darov. Skutočné darčeky majú svoje miesto aj v spektre vzťahov. Kľúč k rozprávaniu tohto milostného jazyka však nemá nič spoločné s cenovou značkou – je to všetko o tom, aby sa váš partner cítil pochopený. Môže to byť náramok kúpený v obchode alebo krásna skala, ktorú vyzdvihnete na túre alebo akvarel, ktorý maľujete. Tieto dary ukazujú, že ste venovali pozornosť a že naozaj vidíte, kto je váš partner a čo miluje strijktechnologie.

Akty služby. Tento láskavý jazyk kladie dôraz na to, že robíte veci, o ktorých viete, že by váš partner ich ocenil, od večere až po výmenu mačacieho piesku za zaplatenie účtov. Tieto činy ukazujú vášmu partnerovi, že si všimnete, čo sa deje v jeho živote a chcete mu pomôcť. Fyzický dotyk. Pohladenie, držanie za ruky, hlboké objatie, bozky, podanie ruky okolo partnera – pre niektorých ľudí je fyzická intimita signálom lásky a náklonnosti. Ak je vaša primárna láska jazyk fyzický dotyk, nič nepovedie “milujem ťa” viac ako dotyk.